Rosetta Stone Dil Eğitimi Veritabanı

Değerli Kullanıcılarımız,

30 farklı dili içeren, dünyanın 1 numaralı dil eğitim veri tabanı olan Rosetta Stone, 15 Mayıs 2021 tarihine kadar ücretsiz olarak erişiminize açılmıştır. Erişim için aşağıdaki bağlantıları kullanabilirsiniz.

Kampüs içi erişim için tıklayınız.

Kampüs dışı erişim için tıklayınız.

Bilgisayardan erişim kılavuzu (pdf) için tıklayınız.

Mobil cihazdan erişim kılavuzu (pdf) için tıklayınız.

Mobil cihazdan erişim kılavuzu (video) için tıklayınız.

Veri tabanına erişim adımları:

Bilgisayardan; 

  1. Erişim linkine tıklayın.
  2. ÖZELLİKLE KURUMSAL EPOSTA ADRESİNİZİ, yeni belirleyeceğiniz şifreyi girin ve öğrenmek istediğiniz dili seçerek kayıt olun.
  3. Launch Rosetta Stone Foundations linkine tıklayıp giriş yapın .

Mobilden;

  1. Öncelikle bilgisayardan erişim sağlayın ve kurumsal eposta adresinizle bir hesap oluşturun.
  2. Mobil cihazınıza Rosetta Stone’u yükleyin ve giriş yapın.
  3. Sign in kısmından, Work or School seçeneğine tıklayın. 
  4. Bilgisayardan oluşturduğunuz kullanıcı adı ve şifresinin yanı sıra Namespace kısmına ns240700 bilgisini ekleyip, giriş sağlayın.

Veritabanı Hakkında;

Rosetta Stone bir çok bağımsız kuruluş tarafından en iyi dil öğrenme aracı olarak seçilmiş olup, kullanıcıya dili klasik yollarla değil, ana dili öğrenirken kullanılan doğal yöntemlerle geliştirilen, patentli ve ödüllü Dynamic Immersion yaklaşımıyla öğretir. Bu özelliğiyle diğer tüm dil öğrenme araçlarından ayrılır.

İçerdiği 30 dil: Afganca, Almanca, Arapça, Çince, Dari Farsçası, Endonezya Dili, Farsça, Filipin Dili, Flemenkçe, Fransızca, Hintçe, İbranice, İngilizce (Amerikan), İngilizce (İngiliz), İrlanda Dili, İspanyolca (Latin Amerika), İspanyolca (İspanya), İsveççe, İtalyanca, Japonca, Korece, Latince, Lehçe, Portekizce (Brezilya), Rusça, Savahilice, Urduca, Türkçe, Vietnam Dili ve Yunanca’dır.