EBSCO eBook Academic Collection

Değerli Kullanıcılar,

202.000’den fazla e-kitaba erişim imkanı sağlayan EBSCO eBook Academic Collection veri tabanına 1 Mayıs 2021 tarihine kadar ücretsiz olarak eriş sağlayabilirsiniz. Erişim için aşağıdaki bağlantıları kullanabilirsiniz.

Kampüs içi erişim için tıklayınız.

Kampüs dışı erişim için tıklayınız.

E-kitap listesi için tıklayınız.

 

Veritabanı Hakkında;
Kullanıcı sınırı bulundurmadan 202.000’den fazla e-kitaba erişim sağlayan EBSCO eBook Academic Collection hem sayı hem de içerik bakımından son derece kapsamlı bir disiplinlerarası tam metin e- kitap veri tabanıdır. EBSCO eBook Academic Collection’ın sunduğu kapsamlı içerik, araştırmacıların ihtiyaçlarına en uygun kaynaklara en hızlı şekilde erişmelerini sağlamaktadır. Kullanıcı dostu arayüzü ve kullanımı kolay yönetim araçları ile akademik kütüphaneler için vazgeçilmez bir kaynak olan koleksiyon, içerdiği tüm e-kitapları sınırsız kullanıcı erişimi ile sunmaktadır ve yeni kitaplar ek ücret ödenmeden koleksiyona düzenli olarak eklenmektedir.
İçeriğinde;

  • Satınalma değeri 37 milyon doların üstünde olan 200.000’e yakın disiplinlerarası akademik e-kitap
  • Harvard University Press, Cambridge University Press, MITPress, University of California Press gibi en önemli 175+ üniversite yayınevi tarafından yayımlanan 87.700’den fazla e-kitap
  • Elsevier, Taylor & Francis, Sage, John Wiley gibi önde gelen yayıncılara ait binlerce e-kitap
  • CHOICE Dergisi’nin Seçkin Akademik Başlıklar Listesi’nde yer alan 2.600’dan fazla e-kitap
  • 50’den fazla dilde sağlanan kaynak.